Nabídka vzrostlých stromů a keřů pro JARO 2024!

Starkl - zahradní­k spol. s r.o. STROMY (https://stromy.starkl.com/)

Magnolia liliiflora 'Susan'

Šácholan liliokvětý

«
Magnolia liliiflora 'Susan'

Popis

Tato odrůda roste jako hustě olistěný keř široce kulovitého tvaru. Dorůstá do výšky 3m a šířky 2m.

Purpurově červená vzpřímená poupata rozkvétají na přelomu dubna a května na ještě neolistěných větvích. Květy mají zvenku sytě růžovou až červenou barvu, zevnitř jsou o něco světlejší.  Květ se skládá ze 6 okvětních lístků, tvarem připomínají polorozevřené lilie, které se málokdy úplně otevřou. Voní příjemnou jemnou vůní.  Kvetení je bohaté. Středně velké (cca 15 cm) široce vejčité, matné listy mají sytě zelenou barvu. Na podzim se vybarvují dožluta.

Vysazujeme na slunná a polostinná stanoviště, chráněná před silným větrem. Půda by měla být živná, dobře propustná spíše vlhčí a mírně kyselá.  Magnolie nestříháme, v případě nutnosti pouze tvarujeme řezem ihned po odkvětu. Plně mrazuvzdorné.

Vhodné k výsadbě do předzahrádek, menších zahrad a parků jako atraktivní solitera v době kvetení, nebo jako součást výsadbových skupin. V době kvetení krásně vyniknou vysazené před stálezeleným jehličnanem.


Fotografie jsou pouze informativní – k některým podobným velikostem u stejného druhu může být použita shodná fotografie.

Velikost
Cena
Poptat
Výška 125 - 150 cm
3 960 Kč
-
+
Výška 150 - 175 cm
5 520 Kč
-
+
Výška 175 - 200 cm
6 990 Kč
-
+
Výška 200 - 225 cm
10 560 Kč
-
+
Přidat k porovnání Dotaz ke zboží