Poptávkový systém vzrostlých stromů:   Přepravu vzrostlých stromů a keřů není možné zajistit prostřednictvím České pošty či běžných kurýrních služeb. Více informací

Starkl - zahradní­k spol. s r.o. STROMY (https://stromy.starkl.com/)

Taxus x media 'Hicksii' | vícekmen 1 patrový

Tis prostřední 'Hicksii' | vícekmen 1 patrový

«

Popis

Pomalu rostoucí odrůda  tisu prostředního, rostoucí jako hustý keř široce sloupovitého, kompaktního růstu.  V 15 letech dosahuje výšky 3 m do výšky a 1 metr do šířky. Nevyholují spodní větve jako běžné tisy. Lesklé jehlice jsou tmavé zelené. Všechny části tisu, kromě červených dužin na plodech, jsou jedovaté, tyto plody jsou ale výbornou potravou pro ptáky.

Vysazujeme na slunečné nebo polostinné stanoviště, na slunci se lépe vybarví. Na půdu je nenáročný, dobře poroste v každé zemi, kromě přemokřené.

Vysazujeme jednotlivě nebo ve skupinové výsadbě větších zahrad a parků, jako kontrast k jinak zbarvené dřevině.

Pomaleji rostoucí jehličnan se sloupovitým kompaktním vzrůstem.

POZOR! Je to jedovatý jehličnan.

Velikost stromů je uváděna v cm. U jehličnatých stromů a keřů je uváděna celková nadzemní výška stromu. U alejových stromů je uváděn obvod kmínku měřený ve výšce cca.1 m Kliknutím na odkaz "mám zájem" nám pak můžete odeslat emailovou poptávku. Fotografie jsou pouze informativní – k některým podobným velikostem u stejného druhu může být použita shodná fotografie.

Velikost
Cena
Poptat
Výška 125 - cm
3 750 Kč
-
+
Výška 150 - cm
4 600 Kč
-
+
Výška 175 - cm
7 600 Kč
-
+
Výška 200 - cm
9 240 Kč
-
+
Přidat k porovnání Dotaz ke zboží